Sinan Suavi Köşger

ŞİMDİ BU AŞK MI?

... Hani un'a su katar, yoğururuz; hamur olur ya. Sevgili Yazar Rezan Özger; Harfleri, kalbini katarak bezelemiş ve ortaya her biri, diğerinden fevkalade hikayelerle kitabını oluşturmuş, bizlere sunmuş. Diğer bir çok kitaptan ayrıştırdığım gibi, sizlerinde okuduğunuz kitaplardan "Şimdi Bu Aşk Mı? " kitabını ayrı tutmanızı gönülden isterim.
Kitabın içinde gerçek hayat hikayeleri mevcut olduğu gibi, okuyucularına hayatla ilgili ders veriyor. Okurken şunu dedim; daha öğreneceğim çok var bu hayatta. Ha bu arada; Aşkın parayla ölçülmeyeceğini bizlerin önüne bir hikayesiyle sunuyor yazarımız. Rahatlıkla, yalın bir dille yazdığı için öncelikle çok teşekkür ediyorum. Okurken ne demek istediğini, hayatla mücadele vermemiz gerektiğini hemen algıladım. Öyle kitaplar var ki, bir kelimesini bin defa düşünüyoruz. Ve bir süre sonra sıkıntı geliyor, yarıda bırakmak zorunda oluyoruz istemeden... Bırakıyoruz da. Kesinlikle sıkılmayacağınız bir " Rezan Özger Klasiğidir. "
" Yaşamak için para kazanmak savaşından zaman bulup, gerçekten yaşayamadan, özgürlüğü ve aşkı tadamadan ölmekten korkuyorum! " Bir arenada olduğumuzu varsaymamızı istiyor. Peki biz arena'da özgürlüğümüzü, gönlü tok yaşamayı ve aşkı tatmak için ne yapıyoruz? Bir dakika... Ben cevap vereceğim; hiç bir şey, hiç bir şey, hiç bir şey... Onca engamelere rağmen yaptığımız tek şey para kazanmak... Bunun yanlış olduğunu niteliyor. Ki kısmen hepimiz özgür ve aşk dolu bir hayat istiyoruz. Öyleyse " Şimdi Bu Aşk Mı " kitabının, ormanlarda canı için, insanlara vereceği nefes için savaşan gladyatör kalemlerinin çekiciliğini okumanızı gerçekten çok isterim.
Kitabı elime aldığımda ilk olarak yaptığım şey; içini koklamak olur. Taze yapraklar acı acı kokuyorsa okumaya karar veririm. Kitabı elime aldığımda benim hayatımın da içinde yattığını hissettim. Neden böyle bir düşünceye hizmet ettiğimi anlamamıştım. Ama ilk sayfalarını okumaya başlayınca hissettiğim huzurun hayatıma tekabül edeceğini anladım. ' On dakika önce kitabımı bitirdim. '
Her sabah uyandığımda ve her akşam kafamı yastığa koyduğumda " Gerçek bir yaşamı ve aşkı tadamadan ölmek istemiyorum! " diyorum... Böyle bir tatlılığı kazandırdı bana Rezan hanım. Dolasıyla ona bir huzur borçluyum...
Oysa, böyle güzel yazarlarımız edebiyat dünyasının hep gerisinde bırakılıyor. Biliyor musunuz? Yazarımızın, çocukluğundan beri hayali imiş kitap çıkarmak... Hedefine ulaştığını ve ikinci kitabı " Benim Karım Bir Melektir. " klasiği ile bir çok okuyucunun gönlünü feth etmiş. Ne büyük bir mutluluk!
Soruyorum şimdi size " Şimdi Bu Aşk Mı? "
" Masa, ne kadar önemli bir eşya biz insanlar için. Sadece bir eşya da değil de doğal bir uzantımızmış gibi yer alıyor yaşamımızda. Ona dayanınca yalnızlığımdan, tedirginliğimden kurtuluyorum. " diyor... Masa, bir insan olsaydı; kimse yanına dahi yaklaşmazdı.
Mütemadiyen düşüneceğim ve asla unutmayacağım hikayelerinizi okumama izin verdiğiniz için teşekkür ederim.
Avukat, Ressam ve Yazar üçlemesinin bir kalpte ritim tuttuğu kalem her daim canlı ve ihtişamlı olarak kalacağına inanıyorum... Hayatınızda, başarı elde ettiğiniz en önemli şey de biz okuyucularınızın kalbini çalmanızdır.
Kaleminiz daima var olsun.
Sevgilerimle...  

8 MART 2016

AYŞE SARISAYIN / Yazar  
GÖZDE KARADAĞ 
KADER GÜNEŞ
KİTAP KONAĞI
MEHMET AYDIN
DİLEK KARABULUT
AV. ALİ GALİP YILDIZ
OZAN UZUN
SEVTAP EKEN
SİNAN SUVAİ KÖŞGER
 
 

İÇİNDEKİLER

OKUYUCU YORUMLARI
SATIN AL